Tallala beach leží na jižním pobřeží Sri Lanky v distriktu Matara, daleko od politického dění v severní části ostrova. Současná vzdálenost od hlavního města Colomba je 170km, tudíž cesta sem trvá relativně dlouho. Vzhledem k tomu, že v roce 2007 je plánována dostavba dálnice Colombo-Matara, dostupnost této části Sri Lanky se velice zlepší. Navíc v nejbližší době bude otevřeno vnitrostátní letiště vzdálené cca 40km. I přes to, ale tato nádherná pláž bude zklamáním pro ty, kdož od pláže čekají spousty restaurací, barů a diskoték. V současné době totiž na celé pláži funguje pouze jeden hotýlek. Ne proto, že by vše bylo zničeno loňskou Tsunami, ale proto, že zde nikdy nic nestálo.  Je sice pravda, že se v okolí staví další 3 menší hotýlky o 10-15 pokojích, ale při délce pláže více jak 1km, to je spíše ku prospěchu. Vzhledem k místním zákonům není ani do budoucna možné, aby zde vznikla velká turistická centra. Proto by i nadále měla tato zapomenutá oblast zůstat klidným místem pro odpočinek.

    Pokud budete mít cestu na Sri Lanku, určitě Vám doporučuji návštěvu tohoto zapomenutého kouta. V případě, že se rozhodnete, klidně mne kontaktujte, rád vyjdu vstříc. Do této části ostrova totiž tolik krajanů nezavítá. Je to velká škoda, nejen proto jak je tu krásně, ale i proto, že zdejší lidé o naší zemi vědí. Především chudý rybář S.D.Saman, který donedávna o České republice ani neslyšel. Dnes, díky pomoci jejích obyvatel, opět může živit své tři děti pomocí lodi se jménem JAN, kterou dostal od nadace ADRA  .  Vody kolem útesů na konci pláže brázdí další důkaz solidarity naší země a nikomu nevadí, že se jakýmsi nedopatřením do názvu lodi, vloudilo jedno "N" navíc.

   

    Dobré jméno České republiky ve zdejší oblasti ovšem nehlásají jen rybářské čluny.  V nedalekém městě Beliatta totiž po loňském Tsunami stojí česká porodnice. Je pravda, že tuto nemocnici, která byla zpočátku jako mobilní, provázelo v českých médiích spousta kritiky. Důležitá je ale skutečnost, že dnes se zde novopečeným maminkám a jejich ratolestem dostává zdarma skoro stejné péče, jako u nás.

 

     Takovýto luxus si ovšem dříve mohla dovolit jen hrstka nejbohatších v Colombu. Není proto divu, že Česká republika je zde celkem oblíbena. Dokonce nás zde pomalu přestávají dávat dohromady s Ruskem a považovat za jeho svazovou republiku.

Neváhejte proto, a přijeďte objevit nejen krásu Talalla beach, ale kouzlo celé oblasti !